Zarabianie przez Internet
Program partnerski Allegro
To jest część poradnika Zarabianie przez Internet.

Program partnerski Allegro

Jestem pewien, że słyszałeś o Allegro - największej polskiej platformie aukcyjnej. Firma prowadzi program partnerski, który sprawił, że uwierzyłem, że zarabianie przez Internet jest możliwe. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Allegro to wielka potęga w Polsce. Spróbuj chociaż oszacować wartość aukcji aktualnie wystawionych w serwisie, a potem zastanów się ile wynosi prowizja, którą dostaje Allegro. Wielkie kwoty, prawda? Część tych pieniędzy wydawana jest na pozyskanie nowych użytkowników i tu zaczyna się Twoje zadanie.

Jak zacząć zarabiać

Przede wszystkim trzeba się zarejestrować w allegro (polega to na wypełnieniu krótkiego formularza, bardzo ważne jest, żeby podać pełne i prawdziwe dane).

Zarejestrowałeś się? świetnie. Teraz dobrze będzie dokonać pełnej aktywacji konta. Pozwoli Ci ona bezproblemowo korzystać z konta, np. kupować i sprzedawać bez zbędnych ograniczeń. W tym celu odszukujesz w ustawieniach konta sekcję "aktywacja konta" i wypełniasz formularz. Po wypełnieniu Allegro wysyła do Ciebie list z kodem aktywacyjnym i informacją gdzie masz go wpisać. Po co to robią? Żeby sprawdzić czy Ty to Ty - czy podałeś właściwy adres.

Następnie należy przejść do linku Program partnerski na stronie głównej allegro i zgłosić chęć uczestnictwa w programie partnerskim. Będziesz miał możliwość wybrania jakie banery chcesz wyświetlać, obejrzeć statystyki ich kliknięć, itp. Oczywiście będzie też można śledzić wpływy (ile zarobiłeś już kasy przez internet). Jak wstawić baner na stronę? Jeżeli sam tworzyłeś stronę, to nie będzie z tym problemu. Dostaje się kod HTML, który wkleja się na stronę. Potem już tylko oczekiwanie.

Jak wybierać banery?

Bardzo ważną sprawą jest dobranie banerów pasujących tematycznie do strony. Nie jest to problemem, bo Allegro to potęga - kategorii jest tyle, że ciężko je wszystkie przejrzeć. Ludzie handlują tam wszystkim. Plusem przedsięwzięcia jest to, że masz sprawdzonego partnera, z dobrą (najlepszą) pozycją na rynku. Ich reklamy są po prostu skuteczne.

Pamiętaj, że im więcej osób zwróci uwagę na banner Allegro, tym więcej pieniędzy zarobisz. Oczywiście z czasem coraz lepiej będziesz dobierał miejsce umieszczenia i same banery. Gdy poobserwujesz statystyki skuteczności różnych banerów sam będziesz wiedział jak je ustawić, żeby jak najwięcej zarobić.

Przykładowy baner wygląda tak:

Za co płacą?

Allegro płaci za dwie rzeczy:

Ile realnie można zarobić w programie partnerskim Allegro?

Z mojego doświadczenia wynika, że to 30% prowizji wypłaconej przez rok to średnio na jednego użytkownika więcej niż 10zł, które dostajesz za rejestrację. Niektórzy użytkownicy Allegro płacą ponad 1000 zł prowizji miesięcznie. Oczywiście jak masz szczęście to pozyskasz kilku takich sprzedawców i dzięki nim będziesz zarabiał dużo pieniędzy, myślę że rozsądnym założeniem będzie jednak 15zł zyskane dzięki prowizji na jednym użytkowniku plus 10zł za rejestrację. Dzięki jednemu zarejstrowanemu zyskasz więc około 25 zł w ciągu roku.

Za stu poleconych użytkowników dostaniesz więc 1000 zł w krótkim czasie i kolejne 1500 zł w ciągu roku. Tak przynajmniej przedstawiają się średnie w przypadku użytkowników poleconych przeze mnie. Uważam, że to bardzo przyzwoite zarobki i nie programu partnerskiego oferującego lepsze zarobki. Pomyśl, że 100 użytkowników miesięcznie to zaledwie nieco ponad 3 dziennie. Zarobienie 2500 zł miesięcznie jest więc realne. Żeby zarobić 250 zł miesięcznie potrzebujesz polecenia jednego użytkownika na 3 dni.

A oto dowód, że to faktycznie działa:

kasa

Jak płacą? Jak dostać pieniądze?

Opcje są trzy:

Punktów Payback na pieniądze się nie wymieni bezpośrednio, ale to też prawdziwe zarabianie przez Internet. Po założeniu konta w PayBacku za punkty zarobione na Allegro dostajesz nagrody - zdrapki do telefonów (możesz je zaraz sprzedać na aukcji), DVD do komputera, filmy DVD, kamery cyfrowe, telewizory, zabawki, sprzęt AGD, zegarki, perfumy, odbitki fotograficzne i wiele innych rzeczy. Katalog jest duży a partnerów coraz więcej. Ja często z tej formy wynagradzania korzystam i jestem bardzo zadowolony. Chociaż oczywiście nic nie zastąpi opcji pierwszej - wypłaty pieniędzy. Jeżeli masz firmę wystawiasz fakturę VAT, jeżeli nie masz - rachunek (nie przerażaj się tym, jak już zbierzesz odpowiednią kwotę pieniędzy to przekonasz się, że to nic trudnego).

Można jeszcze dorobić?

Masz coś do sprzedania? Sprzedaj to na Allegro - szybko, pewnie, bez kłopotu. Allegro to niesamowita platforma, na której spotykają się setki tysięcy kupujących i sprzedających. Oczywiście kupowanie też staje się po pewnym czasie swego rodzaju hobby. Kupić można wszystko i zwykle sporo taniej niż w sklepie. Moja przygoda (bo tak to można określić) z Allegro rozpoczęła się w 2000 roku i to miejsce cały czas mnie zaskakuje. To najżysze miejsce w całej sieci. Z programu partnerskiego korzystam pół roku i teraz postanowiłem przekazać swoje doświadczenia. Jak dla mnie bomba. Zawsze polecam wszystkim. Kupuję tam wiele rzeczy, szczególnie jak szukam czegoś nietypotego, chociaż pewne przedmioty kupuje się, bo są tańsze - na przykład: karty do aparatów cyfrowych, akumulatory także do cyfrówek, kasety do kamer miniDV, akcesoria do telefonów komórkowych i co jeszcze przyjdzie mi do głowy.

Polecam i życzę powodzenia! zarejestruj się już teraz.

Zarabianie przez Internet
mBank, Google Adsense, Allegro, Zanox
Lubisz gry online? Polecamy puzzle.

(c) Luksoft 2007-2019. Kopiowanie zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.